مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» مخزن استیل سازآب

مخزن استيل

مخزن استيل ، منبع يا تانکري توليد شده از جنس استيل اعم از 300 يا استيل نگير ، 304 ، 316 و يا 316L و يا حتي استيل سري 400 مي باشد که جهت نگهداري و يا حمل مواد با اهميت چه از جنبه دارويي و غذايي و چه از جنبه شيميايي و اسيديته مورد استفاده قرار ميگيرد.

مخزن استيل به طور معمول به شکل مخزن استوانه اي، مخروطي، مکعبي، کروي و يا در صورت درخواست مشتري به صورت ترکيبي از اين مدلها ساخته مي شود. البته بايد توجه داشته باشيم اولين پارامتر در طراحي و ساخت مخازن استنلس استيل ميزان حجم و شکل مخزن مي باشد.

مخزن استيل چيست؟ |‌مخزن استيل تک جداره| مخزن استيل. گروه صنعتي فيدار ماشين ، توليد کننده دستگاه ها ي تمام اتوماتيک پرکن مايعات

در صنعت براي نگهداري مواد اوليه و همچنين محصولات توليدي نياز به مخازن استيل و … وجود دارد. مخزن ها و پروسس تانک ها به دسته بندي هاي متنوعي تقسيم مي شوند. مخازن استيل و پروسس تانک را از لحاظ شکل ظاهري ، متريال به کار رفته در ساخت ، نوع کاربرد و….. مي توان تقسيم بندي کرد.يکي از پر کاربردترين نوع مخازن مخزن استيل است زيرا گستره ي وسيعي از مواد را پوشش مي دهد ودر شرايط متنوع توانايي کارکرد را دارد. به تمامي مخازني که از آلياژهاي آهن ساخته مي شوند مخزن استيل يا همان STEEL TANK  مي گويند حال ممکن است براي ساخت يک مخزن از ورق هاي فولاد ST37 و ST57 که قيمت ارزاني دارند استفاده شود و يا مخازن را از استنلس استيل 304 ، 316 و … که قيمت زيادي دارند، توليد کرد. در مواردي که مخزن براي يک کار تخصصي مانند نگهداري مواد غذايي و شيميايي مورد استفاده قرار مي گيرد حتما بايد از آلياژهاي گريد 300 که داراي خاصيت غير مغناطيسي و همچنين زنگ نزن هستند استفاده نمود. در صنايع غذايي مانند نگهداري شير و مواد لبني ، روغن هاي خوراکي و….استفاده از مخزن استيل 304 بسيار مرسوم است چون از نظر بهداشتي مورد تاييد بوده و با آب وارد واکنش نمي شود تا اکسيد شود. مخزن استيل 316 براي نگهداري مواد اسيدي مانند محصولات آزمايشگاهي و آرايشي بهداشتي يا مواد غذايي اسيدي مانند کارخانه هاي آبميوه بسيار کاربرد دارد.مخزن هاي استيل از نظر شکل ظاهري ، نوع استيل بکار رفته ، نوع استفاده (مخزن نگهداري – مخزن پروسس) ، تعداد جداره ها قابل تقسيم بندي هستند.

حجم تانکر يا منبع با توجه به نوع کاربري مي تواند مشخص گردد و باتوجه به شکل هندسي مخزن ميتوان قطر، ارتفاع و شکل کف مخزن که تخت يا مخروطي باشد را مشخص نمود. به خاطر اينکه بتوانيم در مقابل انتقال حرارت مخازن را حفاظت کنيم و يا اينکه انتقال حرارت را بر روي مخازن استيل انجام دهيم از مخازن دوجداره استيل و سه جداره استيل استفاده مي نماييم .

اطلاعاتي در مورد مخزن استيل

چنانچه اين مخازن در محلي باشند که به ناچار در معرض حرارت باشند مي توانيم از مخزن دوجداره و مخازن استيل سه جداره استفاده نمايم .چنانچه منبع استيل تحت فشار نباشد به آن مخزن ذخيره و نگهداري گفته مي شود و در حالتي که مخزن تحت فشار مورد استفاده قرار بگيرد به آن منبع تحت فشار استيل گفته مي شود.

مخزن استيل جهت حمل و نقل و نگهداري مواد مختلفي کاربرد دارد و در صنايع غذايي، دارويي و شيميايي مورد استفاده قرار ميگيرد.از مخازن استيل در مواقعي که بحث خورندگي و بهداشتي مطرح باشد با ظرفيت هاي مختلف جهت حمل ونقل انواع مواد پودري مثل آرد و سيمان و مايعاتي مثل شير، آب شرب، روغن ، اسيد و مايعات نفتي استفاده مي شود .


انواع مخزن استيل

 • مخزن استيل تک جداره
 • مخزن استيل دو جداره
 • مخزن استيل سه جداره
 • ميکسر استيل
 • پروسس تانک استيل
 • مخزن استيل عمودي
 • مخزن استيل افقي
 • مخزن استيل مخروطي
 • مخزن استيل کروي
 • مخزن استيل مکعبي
 • مخزن استيل استوانه ايي
 • مخزن استيل نگهداري شير يا همان مخزن شير

مخزن پروسس تانک 1 تن | فروشگاه اينترنتي انديشه سبز

تفاوت مخازن استيل 316 با مخزنهاي استيل 304

مخازن استيل توليد شده با گريد 316 از نوع آستنيت مي باشند و استيل نگير يا غير مغناطيسي به انها گفته مي شود. اين نوع مخازن همچنين قابليت عمليات حرارتي را همانند استيل 304 ندارد و حاوي حداکثر 0?08 درصد کربن مي باشند و مقدار نيکل موجود در اين آلياژ اندکي نسبت به استيل 304 افزايش پيدا مي کند.تفاوت عمده منابع استيل 304 و با مخزن استيل 316 در اين است که در گريد 316 مقداري موليبدن که حداکثر 3 درصد از جرم را تشکيل مي دهد بکار رفته است .

موليبدن ماده اي است که پايداري مخازن را در برابر خوردگي بالا مي برد و اين باعث مي شود که آلياژ نيکل و کروم بتوانند در برابر بيشتر مواد شيميايي و اسيدها يا مواد قليايي و حلال ها مقاومت نمايند .

با استفاده از خاصيت موليبدن منبع توليد شده با استيل 316 يا 316l مي تواند در برابر آب هاي شور، اسيد سولفوريک، اسيد کلريدريک ، اسيد نيتريک، اسيد اسيتيک، و تمامي مواد اسيدي و قليايي همچون اب ژاول يا وايتکس و ….. به خوبي مقاومت نمايد.در حقيقت استفاده ار موليبدن است که باعث قيمت بالاتر گريد 316 نسبت به 304 شده است.


مواد تشکيل دهنده استنلس استيل

 1. کربن : 0.08 درصد
 2. منگنز : 2 درصد
 3. فسفر : 0.045 درصد
 4. سولفور : 0.03 درصد
 5. سيليسيوم : 1 درصد
 6. کروم : 18 الي 20 درصد
 7. نيکل : 8 الي 10 درصد

مزيت‌هاي مخازن استيل

 • محافظت در برابر خوردگي: فولاد زنگ‌نزن استيل مقاوم در برابر اکسيداسيون و بيوکسيدهاست. با وجود عنصر نيکل و کروم
 • مقاومت بالائي در برابر خوردگي‌هاي حفره‌اي و شياري و سايشي در ارتباط با مواد خورنده دارند. انعطاف‌پذيري خوب و مقاومت در برابر حرارت و قابليت جوشکاري مناسب
 • قابليت بازيافت و بهداشتي بودن: 70% قابليت بازيافت را دارند و بي‌اثر در مواد غذائي، داروئي و بهداشتي و همچنين پس از جوشکاري عمليات پوليش‌کاري و اسيدشويي جوش‌هاي آرگون آن‌ها را از نظر بهداشتي بودن در اولويت قرار داده است
 • قابليت حمل و نقل و جابه‌جايي راحت و ظاهر مناسب بدون نياز به رنگ‌آميزي، عايق کاري و سبک بودن مخازن استيل
 • تعميرات کمتر و طول عمر بالاي مخازن استيل موجب صرفه‌جوئي در هزينه‌هاي شرکت‌هاي صنايع مرتبط شده است
 • با توجه به مزاياي فوق، مهم است که مخازن خود را از يک شرکت معتبر و باسابقه خريداري کنيد


فروش مخزن استيل دست دومفرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده